O co jde?

LIFT je program pro mladé lidi od 16 do cca 26 let.  Je již druhým ročníkem úspěšného kurzu, který pořádá Arcidiecézní centrum mládeže (ADCM). Název LIFT má podtrhnout, že kurz je určen opravdu všem (nejen tzv. "animátorům" ve smyslu vedoucích). Animátorství nechápeme jako nějakou zvláštní roli, ale v první řadě jako životní postoj. Anima je latinsky duše nebo život a animátor je každý, kdo chce oživovat a rozhýbávat. Nejdřív sám sebe, aby pak mohl přinášet život ostatním. 

Jako křesťané věříme, že ten pravý a naplněný život dává Bůh. Ve vztahu s Bohem můžeme poznat, kdo doopravdy jsme, co je v nás ukryto a k čemu jsme povoláni, abychom byli šťastní. LIFT není kurzem v tom smyslu, že vám předá hotový recept na život. I když se dozvíte spoustu užitečných myšlenek, principů, inspirace, nápadů a způsobů, jak něco chápat nebo dělat, je především pozváním na dobrodružnou cestu objevování sebe sama, tajemství života i Boha.  

Proč Lift?

Název kurzu je symbolický. LIFT znamená v angličtině "výtah", ale také sloveso - pozvednout, zvednout, povznést ...

Naším velkým přáním je, aby Bůh mohl skrze tento program pozvednout Tvůj život. Aby ses mohl/a v životě posunout dál, abys mohl/a vystoupat výš a podívat se na věci z jiné, nové perspektivy. Abys mohl/a budovat intenzivnější vztah s Bohem, nechal/a se jím vést a proměňovat. Abys mohl/a roztočit mozkové závity a přicházet na nové věci. Abys mohl/a navazovat nová přátelství, zažít povzbuzení a sílu, kterou dává společenství ... a taky si užít spoustu zábavy. 

Máš před sebou velkou výzvu - říká se jí "život". A i když tomu třeba úplně nevěříš, Bůh do Tebe vložil slušný potenciál. Je na Tobě, jak s tím naložíš. LIFT může pomoci "vytáhnout" to, co se v Tobě ukrývá, pomůže ti "zvednout se", sebrat odvahu a odhodlání nasadit se pro druhé lidi, pro svět kolem Tebe, pro Boží království. Protože jenom tak naplníš svůj život. Tak co? Půjdeš do toho?      


 "Chtěla bych nalézt zdviž, která by mě vynesla až k Ježíši, poněvadž jsem příliš malá, abych mohla stoupat po drsném schodišti dokonalosti"
sv. Terezie z Lisieux

 .